Leden 2010

Svět je jinej

31. ledna 2010 v 19:15 | Marsi :) |  Moje povídky-jednorázovky
Něco o povídce:
Autor: Marsi :)
Info: ... Vzpomněl si na své dětství. Jak nechutně nostalgické. To bylo kolem roku 2030. To měly obytné domy maximálně třicet pater a vnitřnosti lidí se prodávaly leda tak na černém trhu...
Druh/žánr: futuristická, snad i mírně morbidní povídka :) (mně ale moc morbidní nepříjde xD)
Stav: Dokončená jednorázová povídka :)
_______________________________________________________________________________

Svět je jinej

Prásk..!
Rána našla svůj cíl a mladá dívka padla tváří k zemi. Jenže tomu nad ní zjevně bylo jedno, že ukončil další mladý život. Prostě střelil nic víc. Vždyť je tak lehké stisknout spušť, nebo ne?! Spekulace pryč, Paulovi to prostě potíže nedělalo. Chvilku se díval na to, jak se podlaha naplňuje rudou lepkavou tekutinou a pak odešel.
(zbytek perex)

Beautiful Sunday afternoon ... x)

31. ledna 2010 v 15:08 | Marsi :) |  Zápisníček-debilníček :))
body moving
Přátelé blogeři a podobní šílenci, všechny Vás zdravím...
Nálada je už lepší, juchů, ale zdraví poněkud chatrné... Připadám si jako bych byla moc dlouho v Senior klubu, protože se mi neskutečně klepu ruce. No, ale co už, že...
I tak jsem začala psát novou povídku... krapec futuristickou, možná mírně morbidní (snad to nikomu nebude vadit ^-^) a kdo ví co ještě do ní bude přímíchaný. Taky jsem se inspirovala jednou blogařskou povídkou, jednou povídkou z nejmenovaného časopisu (ne, není to moje oblíbená Pevnost xD). a jedním filmem... no joo xD. Jedinej fakt, co o ní sama momentálně vím je ten, že ještě nevím jak ji dokončím.. aha xD
Být váma (teda těma kdo to bude číst), neberu tenhle výlev vážně, protože tohle je jen lehká informace o povídce v příjemném (leč zasněženém --> grr >:-/) nedělním odpoledni.
Takže zatím... a tu povídku sem hodím hned, co ji dokončím.. Dattebayo!

Vaše Marsi :)

... A tak sníh rozkvetl karmínovou krví ...

28. ledna 2010 v 22:19 | Marsi :) |  Zápisníček-debilníček :))
Píšu protože... asi umírám u počítače? Správnej výraz... venku je fajn - teda tím myslím tu tmu, kdyby tam nebyla taková kosa, jdu se projít. Už aby byly letní prázdniny, moje každodenní (spíš každonoční) procházky uprostřed noci mi chyběj jako sůl...

...

Vršky hor pokryla další čerstvá vrstva sněhu. Byl bílý a svítil jako boží světlo, to ano, ale přesto se ony hory utápěly ve vše objímající a pohlcující temnotě. Stopy vedly pří k jednomu skalnímu úpatí. Kdo by byl natolik vytrvalý a v kruté vánici došel až tam, spatřil by, že ve zdejších končinách zjevně není sníh bílý, ale sytě rudý. Nebo to možná bylo tím, že na něj odkapávala krev z bezvládného těla mladé dívky, která se sem dostala neznámo jak a stejně záhadně tady vykrvácela?! Kdo ví... Každopádně jasné bylo, že dívká už živá není. Dokazovaly to její promodralé rty a hrudník, zůstávající stále v jedné poloze.
... A tak sníh rozkvetl karmínovou krví ...
Noční ticho prořízl ptačí křik. To zbloudilý orel oznamoval, že zdejší hory ukončily další mladý život a svolával druhy k večeři. Jak paradoxní, že?!

...

... Asi takovou mám teď náladu, myslím, že to dokazuje a vysvětluje všecko, co tady nebylo řečeno, ne?! S poklonkou se se všemi loučím a mizím v temnotách... V temnotách černějších než nejhloubější les tohoto (nebo jiného?!) zvráceného světa...
Mějte se krásně a ještě líp se vyspěte...

Marsi :)


Apocalyptica feat. Adam Gontier - I Don't Care

22. ledna 2010 v 19:40 | Marsi :) |  Music&Videos
Zdarec :) Ještě se zde hlásím s jednou extrémně povedenou písničkou od úžasné Apocalypticy. Nemůžu se toho zbavit, celej den si ji pouštím dokola a né a né přestat xD. Nepopírám, že klip je řekněme... malinko úchylnej, ale líbí se mi a to je podstatný :) :)

♥♥♥
♥♥♥

Marsi :)

Cihlenka: Muhaha xD - aneb: Pátek je bláznů svátek!

22. ledna 2010 v 18:41 | Marsi :) |  Zápisníček-debilníček :))
Nemůžu začít jinak než tímhle: Muhahaha! xD Je pátek, čekal by někdo něco jinýho? Hrabe mi i tak normálně, ale tomuhle se řiká extrém :).
Nejsem tu vpodstatě kvůli ničemu, jsem tu vlastně proto, abych upozornila na jednu fajn stránku, na kterou jsem narazila při mých pravidelných toulkách webem. Možná většina z vás tuhle stránku zná, ale i tak :) Dá se na ní sehnat většina úúúžasné mangy online (některé nejdou sice otevřít, ale většina jo ;D). Takže tenhle odkázeček je tady: Manga online. Mimochodem jsem na ní našla i mangu NANA, kterou jsem doposud nečetla a vůbec mě nepřekvapilao že je stejně vtipná, reálná a svěží jako stejnojmenné anime, které tolik zbožňuju. Doporučuju 100%, aby bylo jasno :)
Echich, to je asik všecko, co jsem chtěla říci... noo :). Možná ještě dokončím jednu jednorázovečku co mám rozdělanou a pak se vrhnu na jednu manga postavičku, kterou mám slíbenou pro kamojdu ;). Takže dobrou noc a sny plné nočních můr všem, co si tohle přečtou!
Vaše Marsi :)

Mimochodem: pár ukázek z mangy NANA:
(ehm, jo, a naprostá většina japonské mangy se čte zleva doprava <---, jen tak pro informaci xD)
...
...
...
...
Sólistka - 2.část: Ta druhá ...

16. ledna 2010 v 17:10 | Marsi :) |  Moje povídky-kapitolovky
Ta druhá ...

Jill svraštila obočí. "Kdo jste?"
"Řekněme, že mi můžete říkat K. Já vám budu říkat Jill, ano?"
"Hrajete si se mnou?" zavrčela agresivně Jill. "Co mám udělat?"
"Přivěďte mi do parku za Jižním městským sídlištěm Goldberga a váš agent bude volný. Pokud ne... no, nebudu se opakovat, už jste to slyšela."
"Dobře, sejdeme se tam přesně za patnáct minut."
Jill byla opravdu naštvaná, měla pocit, že by nejraději rozmačkala celý svět mezi prsty. Napojila se na Bryana.
(zbytek pod perexem)

Sólistka - 1. část: "Neprůstřelná Jill"

13. ledna 2010 v 18:17 | Marsi :) |  Moje povídky-kapitolovky
1. část: "Neprůstřelná Jill"

Sešlápla pedál. Mlha venku za okénkem ji nijak na náladě nepřidala, ale že by jí vadila se říci nedalo. Jediné, co ji deptalo bylo to, že se musí ona trmácet za tím zelenáčem a ne on za ní.
"Tak jsem tady," otevřela klidně dveře Bryanovy pracovny a vůbec nedbala na to, že jej nejspíš vyrušila z nějakého důležitého hovoru.
Zle se na ni podíval a řekl do sluchátka: "Ještě vám zavolám. Ano, díky. Nashle." Položil telefon. "To sis nemohla vybrat trochu jinou chvíli, Jill?"
(zbytek pod perexem :D)

Recenze: SÓLISTKA

13. ledna 2010 v 18:15 | Marsi :) |  Moje povídky-kapitolovky
Hoj, hlásím se zde s novým "čímsi-nevim-jak-to-mam-pojmenovat". Tak jo, zase jsem dostala nápad po jakýmsi filmu, tak jsem to musela sepsat. Má to jenom dva díly, pokráčko mi leži v dokumentech a je jenom na Vás jestli to sem dám ;)

---
Jill je tajná agentka. Řekněme agent-zabiják. Vždycky pracovala sólově a nikdy neměla parťáka, natož tým a doufala, že to tak zůstane po zbytek jejího života. Žel, nezůstalo. Její šéf, Bryan, jí přidělil tým agentů a Jill vyšiluje. Dopadne její mise jako vždy dobře?
---

Autor: Marsi :)
Info: Jill prostě nemůže zkousnout, že jí Bryan přidělil tým do tak složité mise, jako je tahle. Ať si trhne!
Druh-žánr: akční povídka
Stav: Moment. rozepsaná :)


By Marsi :)
Team 7 - Sasuke´s kiss :)

10. ledna 2010 v 13:37 | Marsi :) |  Music&Videos
Jáááj, proč se tomu tak směju? xDDD Sasuke je skvělej vyděrač, fakticky a Sakura na konci- "Hehe. Got´ya boys!" xD No to je konec xD. Teda je to shounen ai (vztah mezi dvěma muži)- NaruSasu a je to dokonalý xD

♥♥♥
♥♥♥

Marsi :)

Vzkazy psané krví

9. ledna 2010 v 23:29 | Marsi :) |  Moje povídky-jednorázovky
Něco o povídce:
Autor: Marsi :)
Info: "Ty jsi vevěděla, že krev mladé dívky je nejchutnější..?"
Druh-žánr: mírně fantasy, krapec mordovní povídka
Stav: Dopsaná :)
________________________________________________________________________________

Vzkazy psané krví

Byl pozdní večer - první máj - večerní máj, byl lásky čas … a ulicí se rozléhal šílený hlas. Možná by bylo vhodné pojmenovat to spiš jako vřískot nebo smích psychopata.
Setmělá ulice... proč setmělá? Protože na jediné lampě, co tady původně svítila byla nabodnutá něčí hlava s vypoulenýma mrtvýma očima. No a dole se o lampu opíralo čísi tělo. Překvapí vás, že bylo bez hlavy? Asi ne... A naproti té lampě byla zeď, na kterou někdo psal krví, která mu ulpěla na prstech.
A právě z téhle "záhadně" setmělé ulice se ozýval onen šílený smích. Ano, hádáte správně, smál se právě ten, který něco vesele psal na zeď krví té bezhlavé mrtvoly...
(zbytek pod perexem)