Květen 2010

"Kúsok po kúsku ..."

31. května 2010 v 22:12 | Marsi :) |  Zápisníček-debilníček :))
bird
Hau.. opět jsem tu na tzv. "Marsi-monolog" aneb deníček :) ... Překvapilo by vás někoho, kdybych vám řekla, že mám rozepsaný příběh o Zelené Karkulce? Vzhledem k mojí úchylce na zelenou asi ne, co? No.. chytlo mě to, tak mi to teď tak ladně leží v dokumentech a mohla bych s tím eventuelně něco udělat...
No tak jsem si dneska myslela, že to bude ve škole mučírna, ale celkem to šlo. Sice jsem se dozvěděla, že musím do středy napsat dalších 25 her do dramaťáku, ale fajn, to se nějak zmákne, to se vyladíí :). Ale co je pozitivní: Jak jsem sem nedávno (no nedávno.. asi na konci dubna :D) psala, tak jsem těžce makala na seminárce do dějepisu.. A co? Vyplatilo se to :). Vyfasovala jsem nádhernou 1- :). Ale co mě naštvalo tak ta nespravedlnost-kámoška si s tou seminárkou dala práci asi 10 minut = CTRL+C ... CTRL+V .. a dostala čistou 1.. čili ještě lepší známku než já. Příště mě může ohrát makat na tom jako blb.
.. Jinak dnešní odpodledne+večer jsem strávila asi takto: nejprve knížka Zatmění.. potom předposlední díl anime KissXsis.. hry do dramaťáku a u toho česko-slovenský mix písniček.. potom film: Na západní frontě klid (za nějaký ten čásek se snad dopracuju i ke knížce ;)) .. no a nakonec jsem si dala Foresta Gumpa :):). Takže ideálně strávenej večer.. dneska je to fajn a jediný co už opravdu musím je jen umřít :). Aspoň mám na pár chvil takovej opojnej pocit :).
.. Ne, nic.. nebudu vás trápit, díťata má nezvedená :). Mějte se fajn ;)
btw.: tak lahce jsem nabrala new SB, takže oznamko bude :)

Vaše Marsi :)

"Přítulní" :D (autorská práva→ Dryna xD)

30. května 2010 v 17:55 | Marsi :) |  Zápisníček-debilníček :))
cigareta :P

Ok.. včerejšek jsem si vážně užila.. :) A to jsem se tak strachovala, že tam bude kopr.. nebyl naštěstí :). Někteří by sice potřebovali občas vzít flašku chlastu z ruky, ale jinak je to ok :D. Je nádherné vidět, jak se vaši kámoši dokáží zpít do němoty :DD. Já náhodou skoro nepila.. skoro :D. Tak jo... vypadala jsem celkem obstojně :DD.
"Láska je pomíjivá, zato blbost věčná" .. = ano, ano, ano.. :D. Stokrát natlučené do hlavy, stokrát přehrávané, ale stejně pořád s nijakým účinkem. Můžu jí to říct tisíckrát a stejně mě neposlechne.. pozor! O mě tady nejde.. :DD. Já jsem v tom stoprocentně nevinně :D ....u mě by se dalo ve vlastní podstatě říct, že na lásku nevěřím :D... a né, že zase na mě někdo něco bude svádět :DD. Náčelník Zelený Krtek jinak pomaluje svoji tvář bojovými barvami :D.
btw: něco je vážně kouzelné :DD "přítulní" .. nejlepší hláška.. miluju pomluvy XDDD .. nejlepší hláška ze včerejška? : "Já jsem se vyspal se psem, jooo! Ale byla to fenaaa!" xDDD konec :D
Ale co si neodpustím... Neodpustím si sem dát pár písniček, (který znám teda už fest dlouho, ale...) který mi zase jednou na zábavě pozvedly náladičku :)... Prostě musím, jsou krásný :).. A pokud se vám nelíběj, tak mě váš názor nezajímá :DD. Tu jsou →

Just For Anything :)

29. května 2010 v 16:34 | Marsi :) |  Zápisníček-debilníček :))
mum and tom
No... :D
→ Takže. Včera jsem tu nebyla, jaksi mi kvůli fyzice, dějepisu a spol. nezbyl čas .. ale musím si postěžovat, pořád mě moji milí kamarádi-spolužáci šikanujou :D ve čtrtek jsem přišla o pramen vlasů, ale teda o pořádnej.. áááu :DD jsou to pěkní hajzlíci.
→ Uhm.. už jsem tu jednou psala, že jsme odehráli představení o Sávitrí a Satjavantovi (viz. TADY) .. ehm... gympláci a učitelka dramaťáku nás překecali, abychom to sehráli ještě jednou.. Takže fajn.. budu ze sebe dělat debila ještě jednou a ještě víc :D. omg.. proč já?? :DDD
→ Jinak dneska si snad konečně po dlouhé době trochu oddechnu i ve společnosti někoho jinýho než sebe nebo rodičů..: jednou za čas mi to snad vyjde a povalím na zábavu.. a jestli mi to nevyjde tak si snad půjdu hodit mašli, protože jsou týdny, který jsou špatný a pak jsou týdny. který jsou fakt příšerný.. a tohle je jeden z nich.. Neříkám, že dělám přímej útok na alkohol.. ale jednou za čas by se mi to fakt hodilo.
Nic... teď si jdu hezky umýt vlasy, snist čínský nudle (veverky), který mi dneska přivezli mamka a taťka.. hodní :)... a pak teda snad mrknout na tu akcičku. Takže se mějte hezky. Já sama sobě přeju krásné slunečné odpoledne a problbnutej večer. To samé přeju i vám :) Krásnej zbytek dne...

Marsi :)

Milovnice 'Zakázané literatury' :D

26. května 2010 v 23:09 | Marsi :) |  Zápisníček-debilníček :))
Ahojte :)
→ V první řadě (nesmím na to zapomenout- a ano, klidně tě nabonzuju :P) ... Dneska mi Dryna poslala něco tak neuvěřitelně krásnýho, že jsem celá upištěná ještě teď ... vážně... obsahovalo to tak děsně kawaii obrázek, při kterým se mi fakt chtělo nedělat nic jinýho než "ňu-ňu-ňu!" :3 .. Je jenom na ní jestli to zveřejní, ale já děsně moc doufám že jo :D :).
→ Taky: Dneska moje nejnovější skvělé SBéčko Tima-chan dělalo maturitu :) ... Držela jsem ti pěsti jak jsem jen mohla a vážně jsem na tebe myslela, tak dej vědět jak to dopadlo, slečno Kakashko ;):D.
starling_zatmění
→ Ehm..: včera ve vlaku jsem nevěděla jestli se mám smát nebo modlit :D. Předevčírem jsem byla v knihovně, kde jsem náhodou narazila na další knihu od Borise Starlinga s názvem Zatmění (ne, nemá to nic společného s tou přeslazenou Twilight ságou..). Jelikož se mi kniha Mesiáš, kterou jsem od Starlinga četla jako první děsně líbila, po téhle jsem už jen hladově skočila. Jenomže..Na obalu knížky je docela jasně vidět celkem velký černý hákový kříž.. A já frajerka jsem úplně zazdila, že by to některým lidem mohlo vadit. Procházím se tak v klidu po vlaku a hledám si místo, samozřejmě tu knížku v ruce. A když jsem prošla kolem jednoho ze sedadel a zaregistrovala volné místo, slušně jsem se postaršího pána zeptala zda si mohu přisednout. Pán se na mne nejdřív sladce usmál, ale jakmile uviděl onen hákový kříž, úsměv mu z tváře zmizel a suše odvětil: "NE!" ... Hmm, fajn :DDD Takže teď je známo že čtu 'zakázanou literaturu' xDDD. Jsem opravdu happy :D. Tomu se říká náhoda všech náhod xD.
františek :D
→ Takže hmm, vykecala jsem se pěkně a teď zas můžu jít.. Nachystat věci do školy, přečíst kousek mojí 'zakázané literatury' a spát. Arigatou za váš čas a mějte se .. hmm.. fanfárově :D (nic jiného mě nenapadlo a náhodou jsem Františka měla radši než ty barevný obludy Teletubbies :D.. No nic, nebudu tu šílet.. dobrou ;D


Vaše Marsi :)

23. a 24. května: Dva dny - Vítězství a zklamání

24. května 2010 v 20:46 | Marsi :) |  Zápisníček-debilníček :))
Ano ano... Všechny uneslo hokejové šílenství :D A všichni fandili :D. Předpokládam, že Češi fandili Česku... Rusové Rusku... No a zjistila jsem že někteří Slováci jsou tak zdeptaní z toho že nepostoupili, tak to přejí víc Rusům než nám :D Zatraceně, jsme bratři, ne? :DD No tak, já bych vám taky fandila :)). Ale vyhráli jsme. A já tomu ještě na začátku nevěřila.. ale když padl ten první gól, tak jsem věřit začala a skandovala jsem spolu s taťkou, mamkou, diváky v Německu a osazenstvem hospody, kterou máme hned před cestu :D. Jedna velká česká rodinka :DD. Když potom hráli českou hymnu, bylo to moc krásný, vědět, že jsme porazili takový velikány.. my, Česko :). Skvělej pocit.. Rusové ostrouhali :DD...
* * *
petr_muk
No a jinak? Vůbec nechápu jak se tohle mohlo stát→ Kdo by neznal zpěváka Petra Muka? ... Byl pro mě vážně šok když jsem přišla ze školy a dozvěděla se, že umřel.. Na předávkování, takže nejspíš sebevražda kvůi depresím :(. Musím říct, že jsem byla zvyklá ho poslouchat až do teď protože občas hrávali jeho písničky v radiu (mamčeným) a najednou jsem prostě jen tak slyšela.. že umřel :(. Nejsem nějakej jeho skalní fanoušek, ale je ho škoda :(.

Vaše Marsi :)

Radek John - Memento

23. května 2010 v 18:29 | Marsi :) |  Recenze - Knihy

MEMENTO


memento_book
Četli jste už hodně románů s drogovou tématikou, ale ani jediný Vás nezaujal? A četli jste už Memento? Pokud ne, měli byste to napravit. Tentokrát nestojíme mimo děj a jen tak do něj nenahlížíme, nečteme dokument ani popis. Protentokrát se dostáváme přímo do kůže hlavního hrdiny. A aby toho nebylo málo: Spolu se začátkem knihy se ocitáme přímo ve středu děje.
Kniha sleduje autentické osudy několika pražských toxikomanů, především však mladíka Michala a jeho dívky Evy, jimž droga postupem času plně nahrazuje všechny lidské city a vztahy. Michal i Eva jsou jako na houpačce: střídavě dole a střídavě nahoře. Přestože oba dobře vědí, že je droga ničí nejenom fyzicky, rozhodnou se jít dál. Ani po pobytech v léčebnách a věznicích a opakovaných pokusech o abstinenci se jim nepodaří být jako dřív.
Autor velmi realisticky líčí všechna stádia závislosti na droze, všechna utrpení a pokušení, kterým musí milenci vzdorovat. Popisuje společný život v partě, následné odpoutání od lidí a od reality, chvíle naděje na nový život a nová zklamání. Hrdinu neopuštíme ani při pobytech v nemocnicích, léčebnách, veznicích, dokonce se nedostaneme z krutého spoutání v jeho hlavě ani při euforiích, kdy droga plně ovládne jeho tělo i mysl.
Osobní názor: Tuto knihu jsem si už dlouho chtěla přečíst, protože jsem na ni neslyšela nic jiného než chválu, chválu a zase chválu. A je to pravda. Tématika závislosti na drogách je dle mého názorau velice zajímavá a právě proto jsem si Memento maximálně užila. O tom, že je kniha velice čtivá mě přesvědčila celá slunečná neděla strávená v její společnosti, namísto společnosti přátel. Jen pár knih mne zatím donutilo odříct plány co jsem měla. Memento je jednou z nich.
____________________________________________________________________________

Autor: Radek John
Nakladatelství: CZ Books
Počet stran: 296
Konečné hodnocení:/ 5 bodů

by Marsi :)

Mike Inel

22. května 2010 v 20:43 | Marsi :) |  Others-Others
mikeineil
Ach ♥ Nemohla jsem odolat.. první z téhle sérky videjek jsem objevila u mého nového SB Timy v menučku  a je to strašně nádherný :). Tuhle kreslířku jsem objevila před pár měsíci na DeviantArtu a absolutně mě zaujala (Ilouš o ní věděla jak dlouho a neřekla, že? xD) ... takže sem dávám tyhle videjka sestavený samotnou kreslířkou. Mike Inel.  Ona je vážně úžasné stvoření :):). Enjoy it :)

její profil na DAhttp://mikeinel.deviantart.com/
její profil na YouTubehttp://www.youtube.com/user/mikeinel

↓ ↓ ↓


I live for the moment..♥

22. května 2010 v 15:28 | Marsi :) |  Zápisníček-debilníček :))
live_for_the_moment
 Ahoj,
 Takže.. ano, opět jste se "dočkali" onoho klasického mučení v podobě mého "zápisníčku-debilníčku :).
 Musím zcela jasně potvrdit, že jsem větší cvoky jako jsou mí spolužáci nepoznala. V posledních dvou dnech jsem toho s nima zažila víc než dost (snesli mě ze schodů, shodili z lavice, málem mi prokousli tepnu, vytrhali snad polovinu vlasů, psali si vzkazy přes mou ruku, věsili hlavou dolů, shazovali z parapetů, "láskyplně" mě chovali, obdarovali květinami, zavřeli v jedné třídě s hoperem, ztrapnili před paní uklízečkou a třídním učitelem, říkali mi "záchranářko Brambor", "ty malá děvko...Žužužu" nebo "paní Macatá"... chcete toho ještě víc? :D) Aspoň vidíte že nemám snadnej život :D.
 A 'zcela mimochodem' - DRYNA - DŘINA :D Vidíte v těch slovech podobnost? :D Já po včerejším dni ještě větší, než vy :D. Stačilo projít kolem jejího domů a už mě spolu s ostatníma zapřáhla do prácičky :). Ale zvláštní je, že mi to (až na popáleniny od kopřiv, který jsem si následně rozedřela o hrábě :D) vůbec nevadilo, ale spíš jsem si u toho odpočinula. Původně jsem se totiž šla "dobrovolně popravit" za "mojí partou" ale nakonec jsem skončila tam kde jsem skončila. Nakonec jsme si ale daly menší 'mítink' u lesa (původně jsme šli trsat, ale nakonec jsme zmokly :D).
 Okej, už vás nebudu zatěžovat mýma kecama, bylo jich až moc :). Odcházím. Měla bych se mrknout na dějepis a mám rozepsanou povídečku takže se na to musím vrhnout :):). Takže se zatím mějte nádherně ... and Have a nice day ;D (ááno, no comment, frajerko :D)

Vaše Marsi :)
(Mééérs :D)

Day For Everything :3

20. května 2010 v 20:38 | Marsi :)
Ááá, to je tak KAWAII! :3 to je úplně nádherný ^^ :) ukradeno z blogu: http://souleater2.blog.cz/... :)
Myslím na ně ♥ →

17. května 2010 v 23:31 | Marsi :) |  Zápisníček-debilníček :))
Ach jo...
Je to dilema. Ráno jede člověk ještě v klidu do školy, nic se neděje. A hned čtvrtou hodinu nás posílají ze školy domů, protože se začínají koleje ztrácet ve vodě. Kdo to neviděl tak neví. Fakt je to pohroma. Už když jsme odtamtud odjížděli, tak Bečva sahala po okraje mostů.. co se asi děje teď? Ano, samozřejmě, máme zítra tzv. "povodňové prázdniny" protože se už objevily první vlakové nehody, takže železniční doparava je značně omezená... Jenomže já mám v Přerově, v tom zavšiveným městě, kterým protéká řeka Bečva, plno kamarádů a spolužáků. A takhle můžu jedině tak čekat, co bude a nebude a maximálně se tak o ně bát. A něco vám řeknu, lidi: Já se o ně vážně bojím. Nepočítám s tím, že to někoho z nich zabije nebo tak, ale většině z nich, pokud to bude pokračovat, to vytopí byty nebo domy :(. Takže jim strašně moc držím pěsti a přeju strašně moc štěstí. Kamarádova rodina se už teď mačká v jejich bytě celá na předmostí. Prostě mám o ně strach to je vše. Zítra už sice má Bečva klesat, ale ještě je tu dnešní noc... ach jo, a voda stoupí rychlostí 3 cm za 10 minut (vím to od jedné přerovačky, takže spolehlivý zdroj).
Takže nervy na pochodu... Každou chvilku očima kontroluju tuhle →http://hydro.chmi.cz/hpps/index.php← stránku a klepu prstem do stolu. A tohle je ono...: ↓↓↓